Історія Джерела Святої Анни

Джерело Святої Анни селі Онишківці. Історія Святині

   

    Джерело Святої Анни в селі оНИШКІВЦІ

    Те, що вода в онішківському джерелі чудотворна та цілюща — місцеві люди знали ще з 16-ого століття. За місцевими переказами - на місці джерела колись був жіночий монастир біля села Онишківці. Під час татарського набігу саме село спалили вороги, але монастир не віддався на поругання і пішов під землю — потому ще довго на місці храму було чути дзвін з під землі. За декілька років по тому на цьому місці місцевим дітлахам-пастушкам являється ікона Святої Анни і місцеві селяни вирішують перенести її в нову сільську церкву. Але за день ікона дивним чином переноситься на місце явлення. Так повторюється кілька разів — образ раз по раз повертається на місце знахідки. Нарешті, зрозумівши цю ситуацію місцеве духовенство вирішує більше не переносити ікону і спеціально для неї, прямо на місці явлення — будують капличку. На підтвердження  правильності цього вчинку - поруч з капличкою забило джерело з цілющою водою. Саме джерело з'явилося дуже незвичайно чином — за легендою в сосну біля каплиці вдарила блискавка і пройшла крізь дерево в землю. Тому джерело, яке забило з під коренів сосни люди почали називати «Громовичним», а також - «Троїцьким». Але виникла нова проблема: власник місцевих земель, якого попросили допомогти з облаштуванням каплички та джерела —  ігноруючи прохання людей почав знущатися з них кажучи, що не бачить чуда в явленні ікони. За це його сліпотою одразу покарав Всевишній. Тільки омивання цілющою водою джерела змогло повернути зір. Після цього саме на кошти власника цих земель і будують каплицю. 

   

    Після настання Першої світової війни — австрійські війська розібрали капличку для своїх військових потреб, а заодно і Троїцький храм на свої фортифікаційні укріплення. Нову капличку вдалося звести вже в 1930-х роках, коли ці землі входили до території Польщі, причому спільними зусиллями — на кошти місцевих жителів і прочан з інших регіонів. Функціонування храму припиняє вже радянська влада в 1959 році.

   

   Повноцінно та без перешкод з боку влади — відвідувати Святиню люди змогли вже після оголошення незалежності Україною в 1991 році. В цьому ж році тут з'являється церква Святої Анни. У 2000 році на цьому місці заснували скит на честь Святої Праведної Анни — скит Городокського жіночого монастиря (Рівненська епархія).


    Ексклюзивні знімки місцевих жителів, що були зроблені на Джерелі Святої Анни в кінці 90их років.

Джерело Святої Анни початок


Джерело Святої Анни 90і роки


Джерело Святої Анни раніше як виглядало


Озеро Святої Анни раніше як виглядало    Оскільки до  Озера Св.Анни йде постійний потік туристів і паломників — було прийнято рішення обладнати всі умови для обмивання. Зроблені роздягальні, трапезна, вбиральні і т.д. 

Рекомендуємо переглянути наше відео, що зроблене в Скиту Святої Анни


Рекомендуємо підписатися на сторінку Джерела Святої Анни в Фейсбук

тисніть на картинку


Джерело Святої Анни соцмережі


  Корисна інформація для паломників: