День Ангела Анни

День Святої Анни


    Українці здавна шанували святу Праведну Анну як покровительку сімейного життя і родовитості.

   День Святої Анни, День Ангела АнниКоли свято Анни?

    День Святої Анни відзначається 7 серпня — День Успіння Святої Праведної Анни. Наші предки називали цей день «Літня Анна», адже крім цього Святій Праведній присвячені ще два християнські свята: Різдво Богородиці (21 вересня) і День зачаття Богородиці Діви Марії (День святої Анни, 22 грудня) - "Зимова Анна".

    Дізнайся історію цієї святої, і привітай всіх знайомих на ім’я Анна з днем ангела.

   

    Історія Дня святої Анни.

    Встановлення Дня святої Праведної Анни пов’язане з непорочним зачаттям Богородиці.


    22 грудня православні східного обряду вшановують святу Анну — матір Діви Марії, оскільки саме в цей день вона зачала Богородицю.

    Свята праведна Анна була молодшою ​​дочкою священика Матфана, що походив із коліна Левіна з роду Аарона. Чоловік її, святий праведний Іоаким, походив з коліна Юди, з дому царя Давида. За стародавнім обітницею з роду Давидова мав відбутися Месія. 
    Подружжя жило в Назареті Галілейському. Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним. По особливому Промислу Божому свята подружжя до глибокої старості не мало дітей. Подружжя сильно сумували про це, тому що бездітність у євреїв вважалося тяжким нещастям і карою Божою. Святі гаряче молилися про дарування їм потомства.

В одне зі свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, первосвященик, вважаючи, що бездітний Іоаким не мав благословення Божого, відмовився прийняти від нього дари. Святий Іоаким був глибоко засмучений. Він звернувся до родоводу дванадцяти колін ізраїльських і переконався, що всі праведні мужі мали потомство, включаючи столітнього Авраама. Чи не повертаючись додому, святий Іоаким пішов у пустелю і провів там сорок днів у суворому пості і молитві, закликаючи на себе милосердя Боже і омиваючи гіркими сльозами своє безчестя. Дружина його, свята Анна вважала себе головною винуватицею спіткало їх горя. Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з ледь оперилися пташенятами, вона слізно молилася про дарування їй дитини, обіцяючи принести в дар Богу народжене дитя. Як тільки свята Анна вимовила слова обітниці, Ангел Божий сповістив їй про виконання молитви і відкрив, що у неї народиться дочка на ім'я Марія, через Яку благословляться всі племена світу. Зрадівши, свята Анна поспішила в Єрусалимський храм, щоб подякувати Богові і повторити обітницю про присвячення Йому очікуваного немовляти. 

    З тією ж звісткою з'явився Ангел і святому Іоакима в пустелі і наказав йому йти до Єрусалиму. В Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію.
    До трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім урочисто була приведена святими Іоакимом та Ганною в храм Господній, де виховувалася до повноліття.
    Незабаром після введення в храм Пресвятої Богородиці вісімдесятирічний старець Іоаким помер. Свята Анна пережила його на два роки і відійшла до Господа сімдесяти дев'яти років. Похилий вік праведних подружжя показує, що народження у них Дочці було дією особливого Промислу Божого.
    Церква називає Іоакима та Анну Богоотцями, бо вони були предками Ісуса Христа по плоті, і щодня на відпусту Божественної служби просить їх молитов за вірян.


    У день Св. Анни жінки звертаються до святої Праведної Анни як до захисниці і покровительці. Особливо шанований у День святої Анни вагітними та матерями: Святу просять про легкі пологи, народження здорової дитину та достатню кількість молока.


    Також свята Праведна Анна є заступницею і помічницею в багатьох жіночих справах, і тому вважається, що не можна в цей день займатися вишиванням, прибиранням, пранням, шиттям та іншими значними справами, а також брудною роботою.


    День святої Анни припадає на період Різдвяного посту, і в цей час жінкам бажано витримувати особливо суворий піст.

   

    У цей час наші пращури звертали увагу на прикмети. Якщо на деревах з'являвся рясний іній — це віщувало хороший урожай. Дивились також, як сніг лежить біля огорожі: якщо впритул — літо чекали погане, а якщо з просвітом — врожайне. По погоді на Анну передбачали, якими будуть новорічні свята: якщо в цей день ясно — то і під Новий рік вигляне сонце.

    На Анну вагітні повинні були постити (в інші дні вагітних від поста звільняли), уникати будь-яких сварок і не потрапляти на очі калікам і хворим людям. Також їм заборонялося розпалювати вогонь, в'язати, вишивати і прийматися за будь-яку іншу роботу, щоб не нашкодити майбутній дитині. Люди вірили, що вогонь, який жінка розпалить в цей день, залишить мітку на тілі немовляти; а убогі передадуть йому своє каліцтво.


    Багато народних прикмет пов'язані з особливостями цього дня.

 • Анна зиму зрушила, тобто з цього дня починається поступове збільшення світлового часу доби.
 • На Анну сонце повернуло на літо, а зима — на мороз.
 • Якщо на Ганну променисто і світло — Новий рік буде теплим і похмурим, а наступний рік — врожайним.
 • Іній на деревах — до врожайного року.
 • Якщо на зимову Ганну сніг лежить впритул до паркану, то буде неврожайне літо.
 • Якщо вагітна жінка порушить традиції цього дня, то це згодом позначиться на її дитину.
 • Роздуваючи вогонь в печі, майбутня мати ризикує залишити на дитинку червону мітку.
 • Шиття і вишивка вагітної загрожують сплутати дитини пуповиною.
 • Якщо вагітна буде спілкуватися з хворою людиною або калікою, то і дитина народиться калікам.
 • У цей день вагітна не повинна переступати через гострі предмети та упряж, інакше в процесі пологів виникнуть складності.
 • У цей день сили світла і темряви борються між собою, а тому без особливої ​​потреби краще не виходити з дому.


     Джерело Святої Анни фото

    А ще в ці дні правильно буде відвідати найбільшу Святиню, що пов'язана с Праведною Анною — Джерело Святої Анни

    Інформацію про нашу поїздку на Джерело Святої Анни, умови, ціни і т.д. - дивіться по посиланню