Скит Святої Анни та купель Святої Анни

Скит Святої Анни

Праведної Анни скит Свято-Миколаївського Городокського жіночого монастиря (Згідно реєстру УПЦ)

Адреса монастиря Святої Праведної Анни: 35600, Рівненська область, Дубенський район. с. Онишківці. У звичному лексиконі люди використовують такі спрощені назви: Монастир Святої Анни, Скит Святої Анни, Скит Праведної Анни.

Цей скит-монастир, став відомий на всю Україну завдяки одному з Джерел Святої Анни. Звертаємо Вашу увагу, що ця Святиня не має ніякого відношення до м. Почаєв або Почаївської Лаври. Цей монастир – не можна називати Почаївським чи казати, що він знаходиться в Почаєві.

фото території Скита

Скит Святої Анни Онишківці

На фотографії видно саму купіль для омивання, роздягальні та частину монастирської економії

Одна з головних святинь монастиря — чудотворна Ікона Святої Анни з Богородицею на руках (Єрусалимська Ікона Святої Анни)

Єрусалимська Ікона Святої Анни

Монастир Святої Анни. Історія обителі.

Старовинне село Онишківці вперше згадується в 1570 році. Свято-Троїцький храм, добудований в селі на кошти парафіянин в 1670 році, спочатку був маленьким і мав свої архітектурні особливості. У 1881 році храм був закритий, а замість нього в тому ж році був побудований новий дерев’яний храм з дзвіницею. У 1914 році австрійські вояки розібрали церкву на установку бліндажів, і з того часу з храму зникла благодатна ікона Божої Матері «Єрусалимська» .

Після 1917 року село Онишківці, як і значна територія Волині, увійшло до складу Польщі. Тоді, в 1930-х роках, місцеві жителі знову побудували в селі дерев’яний храм з дзвіницею, який за радянських часів, в 1952 році, закрили, а в 1970-х – розібрали.

На джерелі святої Анни, на місці старої каплиці, в 1853 році була добудована нова, яку також розібрали австрійці під час Першої світової війни. Після війни каплиця знову була відбудована, а з приходом радянської влади її перевезли в село Берег, звідки продали як будівельний матеріал. Святе джерело влада розорила і засинала.
У 1980-х роках джерело розчистили і на його місці побудували нову кам’яну церкву на честь святої праведної Анни, яку в 1991 році освятив архієпископ Рівненський і Острозький Іриней (Середній).
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 квітня 2000 було прийнято благословити відкриття в селі Онишківці Дубенського району Рівненської області скит Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря, управління яким доручили ігумені Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря.

Протягом 2003 року в скиту Святої Праведної Анни проводилися роботи по реконструкції джерела, з будівництва корпусів, з благоустрою господарського двору і території скиту.

Головною святинею скиту є цілюще джерело Святої Праведної Анни.

За переказами, на місці джерела з’явилася ікона святої праведної Анни, яку першими помітили пастушки. Незабаром все село дізналося про це чудо і зібралося на місці явлення образу. Ікону урочисто перенесли в храм, але на наступний день її там не виявили: вона повернулася на місце явищ. Усвідомивши, що, можливо, образу не дано було належної почесті, селяни зі священниками, відслуживши молебень, перенесли ікону до церкви. Вранці її знову знайшли на старому місці. Тоді всі зрозуміли, що свята праведна Анна сама собі вибрала місце і не бажає нікуди переходити. На місці явлення ікони була побудована каплиця, де зберігалася святиня, і відтоді потекла вода з цілющого джерела.

Нижче відео, зняте в Монастирі Святої Анни. Рекомендуємо до перегляду

Корисна інформація для тих, хто планує відвідати обитель:

Телефон обителі – 067 295 72 61

 

5/5 - (4 votes)
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі