Чи можна з місячними йти до церкви?

Чи можна з місячними відвідувати церкву?

До церкви можна, до синагоги ні.

Чи можна з місячними до церкви?


Відвідання церкви під час критичних днів. Чому МОЖНА і потрібно

йти під час місячних до храмів та Святих місць. І що насправді заборонено.


Якшо Вам інформація на цій сторінці буде корисною - просимо підтримати матеріально паломницьку службу "Святині України".

Нажаль, наші поїздки припинені. Але ми віримо в перемогу України і силу нашої армії.

Ви можете переказати будь-яку посильну суму для підтримки наших родин. наші реквізити:


5375 4114 0061 0544 (Монобанк)

5363 5423 0865 0424 (Приватбанк)


     Чи є офіційна заборона заходити до церкви з місячними?

     Запевняємо, що ні у православній, ні у католицької церкви немає канонічної заборони на відвідання Святих місць або храмів під час т.зв. "жіночих днів". Католицька Церква, а також деякі помісні православні Церкви - більш лояльні в цьому відношенні і ЗАВЖДИ дозволяють жінкам під час менструації або відразу після пологів, відвідувати храми.
     

    Але, на жаль, церковний синод УПЦ МП (РПЦВУ) не розглядав (не хоче?) це питання і залишив його на розсуд священників і людей. Насправді, синоди в цій ситуації повинні оформити офіційний дозвіл згідно з канонами. Проте в силу політичних і релігійних причин, а також консервативної дрімучості окремих ієрархів, вони тягнуть з цим рішенням вже багато років.


ПЦУ дозволяє відвідання своїх храмів в ці дні.


    Тобто в більшість церков, де моляться за "рузький мир" - під час критичних днів ідти забороняють. В нашу українськую церкву, де служби звершуються українскою мовою - заходити можна. 

    Храми Православної Церкви України завжди відкриті для наших вірянок у їхніх потребах, аби стати місцем молитви та єднання з Господом.


    Також, стверджувати, що відвідування церков під час критичних днів — це гріх — є абсолютно неприпустимо, бо таке твердження йде в розріз з Євангелієм і порушує апостольські настанови (читайте нижче)


    Заборона відвідувати Святилища у жінок під час місячних — насправді була і є іудеїв. Саме вони вважали та вважають жінку в ці дні "нечистою". На додаток — такій жінці навіть було заборонено готувати їжу. Але ж ми християни!!!


    До церкви з місячними. Що кажуть малограмотні в церковних питаннях люди?
    Люди, що не закінчували духовну семінарію, і до церкви ходять тільки на Великдень святити паску, яйця і ковбасу — взагалі не мають права давати церковні поради. Але при всьому цьому перебирають на себе повноваження священників і дають поради, пов'язані з відвідуванням храмів під час місячних. Найдурніша відповідь, яку наводять хворі на "барановірус" — не можна ходити до церкви під час місячних, тому що так було заведено все життя. 


Велике прохання до Вас, якщо Ви зараз читаєте цю статтю. Якщо Ви знаєте таких людей, які розповідають,

що в критичні дні не можна йти до церкви — покажіть цю статтю, а також запитайте,
хто дав їм право давати церковні поради без благословення священника. І заодно уточніть — в яку церкву вони ходять.

Може насправді синагогу відвідують. Саме там дають такі поради.    Якщо Ви не маєте змоги допомогти матеріально, то можна надати БЕЗКОШТОВНУ допомогу,

поділившись посиланням на цей матеріал у себе на сторінці в соцмережі.Є рекомендації важливих в християнському світі людей щодо заборон / дозволів,

засновані на біблійних канонах, а не на думках окремих представників православної церкви.

   святе письмо фото

    До церкви в критичні дні. Що говорить Євангеліє?
    У Євангеліє є слова апостола Павла, який стверджує, що все створене Господом - прекрасно. Фізіологічні процеси в організмі у людини — природні. А місячні — особливо важливі для жіночого тіла. Роль т.зв. "критичних днів" досить важлива і саме тому безглуздо забороняти йти з місячними до церкви. Нам залишається лише простежити історичну практику Церкви з цього питання. Найперше свідоцтво це так звані Апостольські настанови, які передають ранню християнську практику. Так в книзі 6 (Про єресі, пп.27-30) говориться: 


кровоточива та Іісус картинкаОтже, жінка, якщо ти, як ти думаєш і говориш, що у дні місячного очищення не маєш в собі Духа Святого, то, отже, повинна бути наповнена духом нечистим. Бо, коли ти не читаєш Євангеліє і не молишся, то мимоволі кличеш нечистого до себе ... Тому, жінка, утримуйся від порожніх розмов і завжди пам'ятай про того хто створив тебе, і молися йому ... нічого не зазначаючи — ні законного злягання, ні природного очищення, ні пологів, ні викиднів, ні пороку тілесного. Спостереження ці не мають сенсу винаходи людей дурних. Тому шлюб і чесний, і народження дітей чисто; бо в добром немає нічого поганого.  І природне очищення не бридко перед Богом, Який мудро влаштував,
щоб очищення (місячні) бували у жінок в кожні тридцять днів, для їх здоров'я і зміцнення.


Але і за Євангелієм, коли кровоточива жінка доторкнулась до краю одежі Його, щоб одужати,

Господь не докорив її та аж ніяк не звинуватив, навпаки зцілив її, сказавши: "віра твоя спасла тебе".


Отже — висновок, заснований на Святих книгах:

Люди, що розказують про начебто гріх, якщо йти в церкву під час критичних днів,

чи про начебто "нечистоту жіночу" - самі не мають в душі Духа Святого.

Відповідно слухати таких людей, що забороняють йти в церкву, це слухати... (самі розумієте кого)


    Коли Ісус Христос почав проповідувати, у світі прозвучала абсолютно нова звістка, яка поставила під сумнів глибоко вкорінені положення благочестя – як фарисейства, так і древнього світу в цілому. Він проголосив, що тільки злі наміри, які виходять з серця, оскверняють нас (Марк 7:15). Наш Спаситель таким чином помістив категорії «чистоти» і «нечистоти» виключно в області совісті – сфери вільної волі стосовно гріха і чесноти, звільнивши вірних від стародавнього страху опоганення через неконтрольовані явища матеріального світу. 


    До церкви під час місячних. Що кажуть священники?

    А ось що говорить сучасний богослов, один з найбільш шанованих у світі православних священників - патріарх Сербський Павел(Єдиний з сучасних ієрархів православної церкви, який досліджував цю тему і дав офіційний публічний дозвіл для жінок в критичні дні відвідувати храми.)


"Крім того, оскільки сучасні гігієнічні засоби можуть ефективно перешкодити тому, щоб випадкове витікання 

крові зробило храм нечистим, так само як можуть і нейтралізувати запах, що походить від витікання крові, ми вважаємо,
що і з цього боку немає сумніву, що жінка під час місячних, з необхідною обережністю і зробивши гігієнічні заходи,

може приходити до церкви, цілувати ікони, приймати і освячену воду ... "


    Чи можна ставити свічки при місячних?
    Звичайно ж можна, але в тих випадках, коли це дійсно важливо і Ваші відвідини церкви супроводжується щирою молитвою або покаянням біля Ікон, до яких Ви ставите свічки. Просто так забігти до церкви поставити свічку, щоб вважалося, сенсу немає ніякого. І не важливо, чи йдуть у Вас місячні чи ні.


    З місячними до церкви, сучасна думка українських священнослужителів.

    Виходячи з вищесказаного, можна сміливо стверджувати, на питання чи можна до церкви з місячними? - відповідь нормального сучасного священника є тільки однозначна — можна. Оскільки у Святому Письмі немає заборони відвідувати храм жінці з таким процесом в організмі.


    У нашій практиці ряд священників під час наших поїздок навіть благословляли на обмивання (не купання) водою Джерела Святої Анни і прикладання до Святинь, коли до них підходила жінка з такими питаннями.


    Серед умовних заборон (саме в храмах УПЦ МП) для жінок під час місячних, можна вважати окремі церковні обряди - такі, як - причастя; хрещення; вінчання. Хоча знову ж таки все на розсуд окремих священників.


    Забороною насправді є потрапляння крові (неважливо чиєї, жіночої або чоловічої) на священні книги, ікони, мощі і свічки. Але з сьогоднішніми засобами гігієни для жінок - ці питання можна зняти з порядку денного. Таким чином - питання про т.зв. «нечистоту» жінки - зовсім не можна ставити, згідно Святого письма. 


    Найчастіше нормальні адекватні священники абсолютно спокійно реагують на цю ситуацію і дозволяють жінкам під час місячних - ставити свічки, прикладатися до Святинь, але ще залишаються ортодоксальні старорежимні священники, що бояться всього нового.
    (Наприклад, вони проти біометричних паспортів та ІПН і можуть не допустити Вас на сповідь або причастя, якщо у Вас є паспорт з чіпом)

Отже, висновок: заборона є тільки в ортодоксальних іудеїв, які і досі в ці дні вважають жінку "скверною".

    Якщо будь-який християнський священник забороняє жінці в ці дні відвідати церкву — він порушує заповіді і слова Ісуса та апостолів. Відповідно постає питання — а якому Богу він служить? В такому випадку Вам вирішувати — йти чи ні до того храму, де служать священники, що не шанують Святе письмо і підтримують юдейські традиції.


    Чи можна окунатися в купелі Святого Джерела під час критичних днів (менструації)? 

    Жінці під час критичних днів не рекомендується занурюватися в купіль з причини гігієни та жіночого здоровя 

    Але і тут, не треба уподібнюватися іудаїзму фарисейському. Ситуації, як і люди, бувають в житті різні. Звичайно, розумніше цей період перечекати і прийти (приїхати) на джерело або до святині, пізніше. Якщо з якихось причин потрібно прямо зараз, можна набрати водиці з джерела, помолитися Господу, окропитися цією водою і буде, все те ж саме, як ніби ви поринули.

     Адже допомагає не сама водиця, і навіть не святий покровитель джерела, а вся благодать виходить тільки від Бога по мірі віри і стану душі. Чим більше води, тим більше благодаті не буде, чим більше віри, смирення, каяття і благоговіння, тим більше благодаті отримає душа. І не важливо, в цей момент торкнеться тіла, лише крапля або бочка води, потрібно розуміти, що все дає Господь.

    У самому крайньому випадку, якщо дозволить віра, наприклад, ви десять років збирали на поїздку в святе місце, в дуже далеке місто, дуже почитаєте цього святого покровителя цього джерела, вирвалися, приїхали і тут настали критичні дні. А у вас почуття, завтра вже їхати в суєту мирських днів, і напевно я вже ніколи сюди не повернуся, не бачити мені святого джерела. Ви майже в розпачі, а ще якась давня хвороба, як у тієї жінки з писань. Біжіть швидше до батюшки, все йому розповідайте, так і так, і просите благословення на обмивання. Взагалі таке благословення випросити буде корисно будь-якому віруючому. Якщо не дасть, скаже ти нечиста, то можливо у нього недостатньо Христової любові в душі, на зразок того фарисея.

    Треба піти до іншого, докласти бажання і обов'язково Господь благословить, якщо є віра, сказано, стукайте і відчинять вам. 


    Але не варто при цьому забувати, що і з точки зору здоров'я, таке обмивання буває небезпечно. Вода в джерелі жахливо крижана, а організм в критичні дні поводиться незвично з температурою тіла. Крім можливості посилення кровотечі, є шанси потрапляння інфекції. Якщо все-таки зважилися на таке, запасіться декількома рушниками, і тампоном, сходіть в туалеті (або номері готелю), поміняйте тампон перед обмиванням, добре вимийте всі з милом, витріть рушником і йдіть на джерело. Після краще довго не тягнути і через якийсь час, завершивши подячну молитву, піти змінити на прокладку. У будь-якому випадку треба буде просити у Господа прощення і допомоги. 


    

     Корисна інформація для християнок: 

  •      Головна Українська Святиня для жіночого здоровя - Джерело Святої Анни - див. посилання
  •      Які жіночі хвороби лікує вода Озера Святої Анни - див. посилання
  •      Інформація для тих пар, які не можуть завагітніти - див. посилання