Освячення води на Богоявлення село Лишня

У ніч 5 січня на джерелі святої праведної Анни, що в селі Лішня Кременецького району, (прохання не плутати зі знаменитим Джерелом в Онишківцях) відбулося Велике освячення води на честь свята Богоявлення Господнього.

За доброю традицією, на святому місці збираються мешканці навколишніх сіл, кременчани та гості сусідніх областей, котрі після звершення духовенством чину набирають освяченої води, щоб принести її у свої домівки.

Зазвичай початок – рівно опівночі, але так як в країні війна і діє комендантська година початок освяченні було перенесено на 22 годину. Взяти участь у богослужінні запрошували усіх охочих.


Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
Нагадаємо, що перша історична згадка про джерело святої праведної Анни датується ще 1625 роком. Джерело здавна приваблює віруючих своїми цілющими властивостями. Опікується купальнею протоієрей Андрій Любунь. Нещодавно митрополит Епіфаній освятив Всеукраїнський храм-пантеон пам’яті загиблих Героїв російсько-української війни у Лішні та меморіальні плити з іменами полеглих захисників.

5/5 - (1 vote)
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі