Марійський Духовний Центр. Храмовий Комплекс в Зарваниці – Святе місце для християн всіх конфесій.

Зарваниця — невеличке село у Теребовлянському районі Тернопільської області. Село знаходиться в мальовничій долині р. Стрипа, з трьох сторін оточеній лісистими пагорбами.

Звичайне подільське село, яке, однак, відомо всьому світу як святе місце, і в будь-який час року приваблює християнських паломників. Результати археологічних досліджень дозволяють стверджувати, що поселення на території сучасної Зарваниці і в її околицях існували вже з кінця мідно-кам’яного віку.

Найбільш поширена версія про походження назви села пов’язана з такою місцевою легендою. Після руйнування Києва татаро-монголами в 1240 р. вцілілі монахи Києво-Печерської Лаври в пошуках надійного укриття втекли в західні землі Київської Русі. Один з монахів після довгих поневірянь заснув десь в зігрітій сонцем долині р. Стрипа. Уві сні посеред неймовірної краси місцевості йому явилася Богоматір з двома ангелами. Прокинувшись і озирнувшись навколо, монах дізнався місцевість, побачену уві сні.

Раптом поруч з ним в траві засяяло і завирувало джерело, а над ним в сонячних променях проявився образ Богоматері. Пізніше над джерелом монах спорудив капличку і помістив туди ікону Богоматері, а місце, де його «зарвав» (схопив) сон, було названо Зарваницею. Чутка про диво привернула сюди нових поселенців.
Незабаром Зарваниця з тихого спокійного місця стала одним з найпопулярніших паломницьких центрів. Слава про це чудотворне місце дійшла і до князя Василька з Теребовлі. Відвідування Зарваниці принесло йому зцілення від тяжкої недуги, після чого князь побудував тут церкву.

З того часу Зарваниця протягом декількох століть служить популярним паломницьким центром. Однак в XVII ст. під час турецької навали місцевий храм і монастир були зруйновані. Оспівана в легендах ікона Богоматері була врятована. Її перемістили в нову дерев’яну церкву.

Сюди ж перемістили ще одну відому ікону — Чудотворний образ розп’ятого Спасителя (до речі, ця ікона в 1742 р. була коронована львівським митрополитом Атанасом Шептицьким). Ікона Матері Божої була урочисто коронована лише в 1867 р. папою Пієм IX.

Чудотворна ікона Зарваницька Богородиця – Ікона Зарваницької Божої матері

В той самий час Зарваниці було надано право проводити масові богослужіння по відпущення гріхів. З цього часу тисячі паломників з усього світу збираються в Зарваниці з метою очистити душу від тягаря гріхів і отримати святе благословення. Зарваниця і її святині неодноразово піддавалися руйнуванням, проте завдяки старанням місцевих жителів і ченців, відданих священнослужителів і меценатів, відновлювалися. Сьогодні Зарваниця може похвалитися дивовижної краси і величі храмовим комплексом. Храм Зарваницької Божої Матері — головний храм комплексу, зведена на схилі гори. Інтер’єр храму витриманий в біло-золотій гамі: блискучу підлогу прекрасно гармонує з позолоченими світильниками. На почесному місці розташована чудотворна ікона Божої Матері. У Храмі Зарваницької Божої Матері досить розвинена цокольна частина, в якій розміщується нижня церква з 2 капличками. Обидві церкви — верхня і нижня — мають вихід на терасу.

Будівельні роботи по відновленню зруйнованої під час Другої світової війни церкви і прилеглих пам’яток почалися в 1991 р. У 2000 р. в присутності майже півмільйона прочан храм був відкритий. Недалеко від храму стрункою свічкою підноситься дзвіниця, висота якої сягає 75 м.
Дзвіниця складається з 4 ярусів: перший з них в плані чотирикутний, інші — восьмигранні. На дзвіниці встановлено 5 дзвонів, частина з яких виготовлена в Україні, а інша частина — у відомій дзвонарській майстерні Фальчінскіх в Польщі (Перемишль).

Навпроти собору посеред площі привертає увагу оригінальна архітектурна композиція: відкрита каплиця, в центрі якої — стела із зображенням ікони Зарваницької Божої Матері. Цей пам’ятник виготовлений з дорогого білого італійського мармуру. Каплицю оточують акуратні строкаті клумби з квітами.

Між собором Зарваницької Божої Матері та дзвіницею б’є цілюще джерело, що виникло на місці явлення Богородиці.

Саме в цьому місці починається «Хресна дорога», ведуча вздовж крутого лісового схилу в урочищі Білий Камінь. Дорога символізує муки Ісуса Христа на його шляху на Голгофу. В кінці дороги — невелика печерка з прикрашеною квітами статуєю Ісуса всередині.

Це далеко не всі пам’ятки Зарваниці. Тут продовжують реставрувати стародавні пам’ятники, будуються нові храми. Сотні тисяч туристів з України та з-за кордону щорічно приїжджають до Зарваниці, щоб пригорнутися до чудотворних ікон, зцілити душу живильною водою, помолитися за прощення гріхів і отримати благословення священної землі.

Уклінно просимо Вашої фінансової допомоги у цей нелегкий час. Наша паломницька служба припинила свою роботу із-за війни. Для християн щастя не в грошах, а в можливості допомогти ближньому. Наші реквізити:

Дякуємо всім небайдужим християнам. Спаси Вас Господи.

Також в Зарваниці є Джерело Святої Анни (прохання не плутати з іншими Джерелами на честь Св. Анни — в селі Онишківці та селі Лишня)

джерело святої Анни Зарваниця

3.9/5 - (7 votes)
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі