День Анни (Ганни) в Україні. Коли день ангела Анни?

Іменини на честь Анни Святої Праведної
Українці здавна шанували Святу Праведну Анну як покровительку сімейного життя і родовитості. Але чому українським жінкам не треба відзначити певні дні іменин Анни?

Коли правильна дата свята Анни згідно з церковним календарем?

Насправді українські церкви мають тільки дві визначні святкові дати, які можна назвати Днем Ангела Анни, або днем Анни. Хоча Інтернет по пошуковим запитам – “день Анни”, “коли день Анни”, “іменини Анни” і т.д. – видає якісь зовсім незрозумілі дати (цілих 39) і інформацію про мучениць, на ім’я Анна (яких мало хто знає в Україні) і т.д.

Свята Праведна Анна

Насправді головні Дні ангела Анни або іменини Анни — присвячені тільки одній Анні — Святій Праведній, яка привела в цей світ Богородицю. Відповідно — дати, вказані нижче і є тими самими — іменинами та днями Анни (Ганни).

Бо найбільше християнська церква шанує саму цю Ганну. На її честь є монастирі, церкви, храми, джерела і т.д. Наприклад – найвідоміший монастир на честь Святої Анни — це чоловічий монастир на Святій горі Афон. А в Україні — це жіночий Скит Святої Анни в селі Онишківці

Перший день Святої Анни відзначається 7 серпня (25 липня за новоюліанським календарем)— День Успіння Святої Праведної Анни. Наші предки називали цей день «Літня Анна», адже крім цього Святій Праведній присвячений ще і День зачаття Богородиці Діви Марії (Другий день Святої Анни, 22 грудня (9 грудня за новоюліанським календарем) – “Зимова Анна”.

День Ангела Анни 2024

Отже — День Ганни в церковному календарі — неперехідне свято і не залежить від дати Воскресіння Христового — відповідно на всі роки, в тому числі і на 2024-ий рік — це 7 серпня (25 липня) і 22 грудня (9 грудня за новоюліанським календарем).

Також церква виділяє дати – 9 вересня (календар ПЦУ) і 22 вересня (календар УПЦ) — день памяті праведних Богоотців Іоакима та Анни та 16 лютого і 10 вересня — день Анни Пророчиці. Про цю Анну згадується у розповіді про те, як батьки Ісуса через 40 днів після Його народження принесли Дитя, згідно з юдейським релігійним законом, до Храму в Єрусалимі, аби його «очистити» (бо народження дитини становить причину ритуальної нечистоти жінки, Діви Марії також). Ну і щоб пожертвувати малюка Всевишньому, тобто віддати під Його опіку, визнаючи, що дитина походить від Бога.

Всі інші дати, пов’язані з іншими Аннами, канонічна Українська церква не вводить в перелік релігійних свят. Тому орієнтуватися на перелік дат, який Ви знайшли в інтернеті і пов’язаних з маловідомими Аннами — це виключно на Ваш розсуд.

Що особливо актуально під час війни з московією – більшість з цих маловідомих Анн – це руzzкіє княжни, монахині і т.д.

Наприклад рузька княжна Анна Кашинская – “опг рпц” дає одразу 3 дати, які чомусь в Україні дехто вважає теж днями ангела Анни – це 3 серпня, 2 жовтня та 21 липня.

Якщо Ви когось вітаєте з днем ангела чи іменинами Анни – не полінуйтесь подивиться в честь якої саме Анни цей день, бо вітати українських дівчат з днем московських історичних персон – м’яко кажучи, є дивним і нерозсудливим.

Звертаємо Вашу увагу, що всі ці інші Анни (за виключенням Анни-пророчиці), якраз названі в честь Матері Богородиці. Отже, головна і ЄДИНА Анна, святкувати дати якої потрібно — це Свята Праведна.

Якшо інформація на цій сторінці Вам стала в нагоді і була цікавою - подякуйте авторам статті. Ви можете переказати будь-яку посильну суму для підтримки наших родин. наші реквізити: 
4441 1144 0210 2543 (Монобанк) 
4149 6293 5763 2108 (Приватбанк)
Завчасно дякуємо всім небайдужим християнкам.

Для всіх українських дівчат — християнок, яких назвали в честь Святої Анни — є обовязковою справою — хоча б раз на рік відвідати головну українську Святиню, освячену на честь Праведної Анни — це Джерело Святої Анни в селі Онишківці.

дивіться наше відео з Святині

Вода у купелі є цілющою та зцілює від багатьох хвороб, а також є профілактикою ГРВІ та коронавірусу, тому в це місце їдуть цілими родинами і беруть дітей.

Дізнайся історію цієї святої, і привітай всіх знайомих, на ім’я Анна (Ганна) з днем ангела.

З днем ангела Анни
Тебе ми, Анна, вітаємо!
Тобі бажаємо від душі,
Щоб не боліла, гарнішала,
У всьому зустрічала радість ти!

Ти – наша світла подружка,
ти всім нам прямо як сестра.
Тебе ми поважаємо дружно,
Дякуємо за все справи.

Нехай кожен день тобі приносить
Успіх і щастя, радість, світло.
Тебе ми дружно підносимо,
Тобі бажаємо ми перемог!

Історія Дня святої Анни. Свято Ганни.

Встановлення Дня святої Праведної Анни пов’язане з непорочним зачаттям Богородиці. Свята праведна Анна була дочкою священника, що походив із коліна Левіна з роду Аарона. Чоловік її, святий праведний Іоаким, походив з коліна Юди, з дому царя Давида. За стародавньою обітницею — з роду Давидова мав народитися Месія.

Подружжя жило в Назареті Галілейському. Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним. По особливому Промислу Божому святе подружжя до глибокої старості не мало дітей. Подружжя сильно сумували про це, тому що бездітність у євреїв вважалося тяжким нещастям і карою Божою. Святі гаряче молилися про дарування їм потомства. По молитвах і отримали бажане щастя.

В Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію. Церква називає Іоакима та Анну Богоотцями, бо вони були предками Ісуса Христа по плоті, і щодня на відпусту Божественної служби просить їх молитов за вірян.

У день Св. Анни жінки звертаються до святої Праведної Анни – як до захисниці та покровительці. Особливо шанований День святої Анни вагітними та матерями: Святу просять про легкі пологи, народження здорової дитини та достатню кількість молока.

Також свята Праведна Анна є заступницею і помічницею в багатьох жіночих справах, і тому вважається, що не можна в цей день займатися вишиванням, прибиранням, пранням, шиттям та іншими значними справами, а також брудною роботою.

День святої Анни (зимової Анни) припадає на період Різдвяного посту, і в цей час жінкам бажано витримувати особливо суворий піст.

У цей час наші пращури звертали увагу на прикмети. Якщо на деревах з’являвся рясний іній — це віщувало хороший урожай. Дивились також, як сніг лежить біля огорожі: якщо впритул — літо чекали погане, а якщо з просвітом — врожайне. По погоді на Анну передбачали, якими будуть новорічні свята: якщо в цей день ясно — то і під Новий рік вигляне сонце.

На Анну вагітні повинні були постити (в інші дні вагітних від поста звільняли), уникати будь-яких сварок і не потрапляти на очі калікам і хворим людям. Також їм заборонялося розпалювати вогонь, в’язати, вишивати і прийматися за будь-яку іншу роботу, щоб не нашкодити майбутній дитині. Люди вірили, що вогонь, який жінка розпалить в цей день, залишить мітку на тілі немовляти; а убогі передадуть йому своє каліцтво.

Багато народних прикмет пов’язані з особливостями цього дня.

 • Анна зиму зрушила, тобто з цього дня починається поступове збільшення світлового часу доби.
  На Анну сонце повернуло на літо, а зима — на мороз.
  Якщо на Ганну променисто і світло — Новий рік буде теплим і похмурим, а наступний рік — врожайним.
  Іній на деревах — до врожайного року.
  Якщо на зимову Ганну сніг лежить впритул до паркану, то буде неврожайне літо.
  Якщо вагітна жінка порушить традиції цього дня, то це згодом позначиться на її дитину.
  Роздуваючи вогонь в печі, майбутня мати ризикує залишити на дитинку червону мітку.
  Шиття і вишивка вагітної загрожують сплутати дитини пуповиною.
  Якщо вагітна буде спілкуватися з хворою людиною або калікою, то і дитина народиться калікам.
  У цей день вагітна не повинна переступати через гострі предмети та упряж, інакше в процесі пологів виникнуть складності.
  У цей день сили світла і темряви борються між собою, а тому без особливої потреби краще не виходити з дому.

А ще в ці дні правильно буде відвідати найбільшу Святиню, що пов’язана з Праведною Анною — Джерело Святої Анни. Інформацію про поїздку на Джерело Святої Анни, умови, ціни і т.д. – дивіться по посиланню

Озеро Святої Анни

5/5 - (5 votes)
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Комментарий
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Юлія
Юлія
8 місяців тому

Дякую за статтю ,пізнавально