Зустріч в обителі праведної Анни ікони Пресвятої Богородиці “Іверська”.


Ікона написана в Іверському монастирі на Святій Горі Афон для скита святої Анни с. Онишківці і передана, як благословіння Уділу Пресвятої Богородиці, що перебуває під особливим покровительством і небесним управлінням Божої Матері.

Іверська ікона Божої Матері – історія

Іверська Ікона Богородиці є однією з найшанованіших ікон в православному світі. Її історія починається у VII столітті, коли в Християнському світі відбувся розкол та боротьба між іконоборцями та іконоприхильниками. Іконоборці вважали, що шанування ікон є божевілям, тому вони знищували та видаляли ікони з храмів.

В одному з монастирів у Грузії була збережена чудотворна ікона Богородиці, яку зберігали і молилися перед нею у таємниці, щоб уберегти її від знищення. Згідно з легендою, в один день з’явилася надзвичайна світлова пляма, що засвітилася на стіні монастирської каплиці. Серед цього світла з’явилася Ікона Богородиці, яка обернулася до монахів і сказала: “Я залишуся з вами назавжди”.

З того дня монастир став місцем паломництва та чудес, пов’язаних з цією іконою. З часом Ікона стала відомою як Іверська, на честь Грузії, яка колись була відома як Іверіяі. Вона стала символом національної ідентичності для грузинського народу, а також шанованою в усьому православному світі.

Сьогодні Іверська Ікона Богородиці зберігається в храмі-монастирі на горі Афон у Греції. Кожен рік у жовтні православні християни святкують день Іверської Богородиці, коли паломники з усього світу збираються на горі Афон, щоб помолитися і поклонитися чудотворній іконі.

Внести благодійну пожертву можна:

  • на картку Приватбанк: 4149 6293 5763 2108
  • на картку Монобанк: 4441 1144 0210 2543 
  • Завчасно дякуємо справжнім вірянам за християнську любов до ближнього.
5/5 - (1 vote)
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі