Чудотворна ікона в Скиті Святої Анни

Чудотворна ікона "У відчаї єдина надія"У Скиту Святої праведної Анни с. Онишківці Рівненської області знаходиться чудотворний образ Пресвятої Богородиці «У ВІДЧАЇ ЄДИНА НАДІЯ». (Назва російською – “Отчаявшихся единая надежда”). Ця ікона була власністю преподобного схіігумена Амфілохія чудотворця Почаївського.

Преподобний особливо шанував цей образ, про що свідчать розповіді очевидців і прижиттєві фотографії старця. Ікона написана на полотні і вставлена в різьблений золочений кіот. Вона була окрасою келії подвижника в Почаївській Лаврі. Коли після багатьох гонінь та випробувань старець оселився жити в с. Мала Іловиця Шумського району, то цей образ разом з іншими святинями преподобного був перевезений в Іловицю. До отця Амфілохія приїжджало безліч людей, просячи молитов і допомоги. Багато з них були безнадійно хворі і преподобний молився за них до Божої Матері, Яка була для них єдиною надією. Молилися і самі хворі і по вірі отримували зцілення. Після своєї блаженної кончини схиігумен Амфілохій з’явився своїй духовній дочці монахині Варварі (Калашникової) велів перевезти чудотворні келійні ікони, хрест, яким він освячував воду і Євангеліє, яке читалося під час освячення води, а також інші реліквії до себе в будинок, що знаходився в Почаєві, неподалік від Лаври, що матінка Варвара відразу ж виконала. Ікона Божої Матері «У ВІДЧАЇ ЄДИНА НАДІЯ». разом з іншими святинями преподобного була дбайливо збережена схимонахинею Варварою 47 років. Багато хто приходив до матінки для поклоніння святиням і по вірі отримували просиме. А сама монахиня багато молилася перед образом Божої Матері і кожен день запалювати лампади перед Царицею Небесною. Особливо любила схимонахиня нічну молитву перед своєю Заступницею.

Святий Амфілохій передбачив матінці Варварі, що вона проживе до 90 років. У 2018 році схимонахині Варварі пішов 90-й рік і вона почала вже готуватися до переходу у вічність, хоча приготована труна стояла в її келії двадцять років. Вона молилася, щоб преподобний їй вказав, кому передати дорогі серцю чудотворні ікони та інші святині. За кілька днів до своєї смерті вона зібрала духовних чад і сповістила всіх, що Матір Божа їй відкрила, щоб будиночок, в якому вона стільки молилася, і всі святині преподобного Амфілохія передати скиту святої Анни в с. Онишківці. Матушка поспішала все це зробити ще за життя, і хотіла, щоб святині були урочисто передані до святої обителі. З благословення митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія і настоятельки ігумені Михаїли у свято Стрітення Господнього 15 лютого 2018 року відбулася перша зустріч сестер скита святої Анни з схимонахинею Варварою.

17 лютого 2018 року схимонахиня Варвара, причастившись Святих Христових Таїн з рук протоієрея Лукіана, священика скиту святої Анни, в присутності сестер обителі та духовних чад передала монастирю безцінні реліквії, що належали преподобному Амфілохію: Хрест, яким він освячував воду; Євангеліє, яке читалося під час освячення води; чудотворні ікони, перед якими молився преподобний, «У ВІДЧАЇ ЄДИНА НАДІЯ» ,“Почаївська”, “Ангел Хранитель”; старовинна вовняна мантія і клобук. Через кілька годин матушка Варвара завершила свій нелегкий життєвий шлях і мирно відійшла до Господа.

З великою радістю і трепетом зустрічали сестри скиту святої Анни образ Божої Матері та інші святині преподобного Амфілохія в своїй обителі. Сама Цариця Небесна в чудотворній іконі «У ВІДЧАЇ ЄДИНА НАДІЯ» і «Почаївська» захотіла перебувати в будинку Її праведної матері Анни. А преподобний Амфілохій тепер став покровителем обителі і, як при житті, так і тепер посилає допомогу і зміцнення сестрам і всім православним християнам, прибігаючим до його допомоги.

У житті кожної людини бувають періоди особливої скорботи. Різні для того можуть бути причини, але душевні й сердечні страждання при цьому завжди дуже сильні. Людина випробує багато засобів до позбавлення від скорботи, але жодне з них не виліковує від страждань. І ось коли зникає остання надія на допомогу людську, ми звертаємося до нашої Небесної Заступниці. “Пресвята Богородице, не залиш нас грішних, зціли наші хвороби душевні і тілесні. Спаси душі наша Царице Небесна!»- взивав преподобний Амфілохій і тепер нагадує нам, що тільки Вона може про нас умолити Милосердного Господа.

Перед іконою «У ВІДЧАЇ ЄДИНА НАДІЯ» моляться в усіх життєвих потребах, але особливо в стані глибокого смутку й печалі. Перед цим образом Богородиці, як милостивої Матері моляться про примноження любові. До Неї прибігають при нападах ворогів видимих і невидимих. Вона здатна пом’якшити зле серце, посилає тим, хто просить терпіння в стражданнях і поневіряння, позбавляє людину від заздрості і рятує від гріха сріблолюбства. Люди помічають, що молитва перед цим образом допомагає швидко позбутися від алкогольної залежності та тютюнопаління. Пресвята Богородиця допомагає примножити у віруючому серце кращі християнські чесноти.

Реквізити для благодійних пожертв:
внести будь-яку зручну суму можна:
на картку Приватбанк: 4149 6293 5763 2108
на картку Монобанк: 4441 1144 0210 2543 або https://send.monobank.ua/3PP7E8uEV6

Сердечно дякуємо всім тім, хто допомагає. І памятайте – у Бога навіть маленька пожертва, принесена від серця – не залишиться без нагороди.

5/5 - (1 vote)
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі