ВШАНУВАННЯ ІКОНИ БОГОРОДИЦІ "ІЄРУСАЛИМСЬКА НА ВОЛИНІ"

   святкування Божої Матері в честь Її ікони


Ікона Божої Матері «Єрусалимська на Волині»

    Ікона Божої Матері «Єрусалимська на Волині» прославилася в селі Онишківці в 17 столітті. Про походження цього образу збереглося таку легенду. Татари і турки, під час навали свого на Почаївську Лавру,
зрадили руйнування і пожеж навколишні села, в тому числі і с. Онишківці, що знаходиться в двадцатіверстном відстані від Почаєва. Церква і всі будинки в селі були спалені, частина жителів його забрали, а інші в жаху розбіглися по сусідніх лісах. Коли руйнівники пішли,
повернулися селяни знайшли під купами попелу на місці згорілого храму ікону Богоматері, що лежала ликом до підлоги. Вона кілька обвуглилася, але сам лик Пречистої Діви зберігся абсолютно неушкодженим. Побожні селяни схилилися перед образом Богородиці в гарячій молитві і залишили на церковному цвинтарі у кам'яного хреста.
Потім знайшли в лісі каплицю при джерелі ключів, уцілілу від хижацтва татар, і там помістили цю ікону. У 1670г, коли в Онишківці був побудований новий Троїцький храм, ікону перенесли з каплиці і встановили в ньому на горнем місці. Єрусалимська ікона Божої Матері стала покровителькою села.
У тридцятих роках дев'ятнадцятого століття після молитви перед цією іконою зцілився від паралічу міщанин з Дубно. Щорічно в великі свята здійснювався хресний хід з благодатним чином з храму в каплицю, і там, на джерелі, освячувалася вода.

Святкування цій іконі відбувалося 12 липня і 25 жовтня по новому стилю. На початку 20 ст. Ікона була вивезена богоборцями з села Онишківці і зникла безслідно.

    З відкриттям монастиря на джерелі святої Анни, відновилося і шанування местночтимой ікони Божої Матері Єрусалимської. Тому, що оригінал був втрачений, то в 2006 році була написана копія ікони, яка є окрасою храму Праведної Анни.
Перед нею служаться молебні, акафісти. У пам'ятні дні -12 липня і 25 жовтня (за новим стилем) сестри прикрашають ікону Богоматері вінками з живих квітів. У переддень свята служиться Божественне бдіння з акафістом і в саме свято Божественна Літургія та хресний хід навколо храму.
Прочани звертаються до Пресвятої Богородиці в різних життєвих потребах і отримують просимо.

«Радуйся, радосте наша, визволи нас від усякої потреби і печалі.»

Вiдгуки
Добавить отзыв
Людмила
Людмила
Яка гарна ікона. Треба їхати прикладатися
Коментувати