Святкування на честь ікони "Живоносний Істочнік"

   Святкування на честь ікони "Живоносний Істочнік"


    У п'ятницю Світлої седмиці в скиту святої Анни с.Онишківці пройшло святкування на честь ікони божої Матері "Живоносний Істочнік" та принесення глави мученика Вікентія — воїна. Святкову Божественну літургію в обителі очолив єпископ Хотинський Веніамін, вікарій Чернівецько-Буковинської єпархії.


Хресний хід в Скиту Святої Анни


Хресний хід в Скиту Святої Анни


Святкова служба в монастирі Святої Анни


    Довідка


      Ікона Богоматері «Живоносне Джерело»:

    У V столітті поблизу Константинополя перебувала гай, присвячена, за переказами, Пресвятій Богородиці. У цьому гаю був джерело, з давніх-давен прославлений чудесами, але поступово зарослий чагарником і тванню. У 450 році воїн Лев Маркел, майбутній імператор, зустрівши в цьому місці заблукав сліпця, допоміг йому вибратися на стежку і влаштуватися в тіні. У пошуках води  вибився з сил подорожнього він почув голос Богородиці, велить знайти заросле джерело і помазати тванню очі сліпому. Коли Лев виконав веління, сліпий негайно прозрів. Божа Матір напророкувала також Льву, що він стане імператором, і через сім років пророкування це здійснилося. 

    Ставши імператором, Лев Маркел згадав про явище і прогнозі Божої Матері і розпорядився очистити джерело, обнести його кам'яним кругом і на ньому спорудити храм на честь Богородиці. Святий ключ імператором був названий «Живоносне Джерело», тому, що в ньому проявилася чудодійна благодать Божої Матері. Так само була названа і ікона Богородиці, написана для нової церкви. 

    У VI столітті імператор Юстиніан Великий, після того, як, випивши воду з джерела, вилікувався від тяжкої хвороби, збудував поблизу храму, влаштованого імператором Левом, новий храм, при якому був створений багатолюдний монастир. У XV столітті після падіння Візантійської імперії храм «Живоносне джерело» був зруйнований мусульманами. Вибудувана згодом невелика церква була в 1821 році також зруйнована, а джерело засипаний. Християни знову розібрали руїни, розчистили джерело і раніше черпали з нього живоносну воду. Після отримання православними якогось послаблення в здійсненні богослужінь над Живоносне Джерело був знову збудований храм, при якому влаштували лікарню і богадільню. 

Ікону Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело» глибоко шанували на Русі. У Саровской пустелі в честь цієї ікони був споруджений храм. Ті хворі прочани, яких преподобний Серафим Саровський посилав молитися перед чудотворною іконою Божої Матері, отримували від неї зцілення. 

    У п'ятницю Світлої седмиці після Літургії в православних храмах зазвичай відбувається водосвятний молебень перед іконою Божої Матері «Живоносне джерело». Водою, освяченою на цьому молебні, віряни кроплять свої сади і городи, закликаючи допомогу Господа і Його Пречистої Матері на обдарування врожаю.

Нет отзывов
Добавить отзыв