Святкування на честь ікони Божої Матері «Отчаянных Единая Надежда»

   Історія ікони


ікона святого АмфілохіяПреподобний особливо шанував цей образ, про що свідчать прижиттєві фотографії старця. Ікона написана на полотні і вставлена ​​в різьблений золочений кіот. Вона була окрасою келії подвижника в Почаївській Лаврі. Коли після багатьох гонінь та випробувань старець оселився жити в с. Мала Іловиця Шумського району,
то цей образ разом з іншими святинями преподобного був перевезений в Іловицю. До батька Амфілохія приїжджало безліч людей, просячи молитов і допомоги. Багато з них були безнадійно хворі і преподобний молився про них Божої Матері, Яка була для них єдиною надією. Молилися і самі хворі і по вірі отримували зцілення.
    Після своєї блаженної кончини схиігумен Амфілохій з'явившись своєї духовної дочки черниці Варварі (Калашникової) велів перевезти чудотворні келійні ікони, хрест, яким він освячував воду і Євангеліє, яке читалося під час освячення води, а також інші реліквії до себе в будинок, що знаходився в Почаєві, неподалік від Лаври, що матінка Варвара відразу ж виконала. Ікона Божої Матері «Отчаянных Единая Надежда» разом з іншими святинями преподобного була дбайливо збережена схимонахинею Варварою 47 років.
    Святий Амфілохій передбачив матінці, що вона проживе до 90 років. У 2018 році схимонахиню Варварі пішов 90-й рік і вона почала вже готується до переходу у вічність, хоча приготована труна стояла в її келії двадцять років. Вона молилася, щоб преподобний їй вказав, кому передати дорогі серцю чудотворні ікони та інші святині. За кілька днів до своєї смерті матінка зібрала духовних чад і сповістила всіх, що Матір Божа їй відкрила, щоб будиночок, в якому вона стільки молилася,
і всі святині преподобного Амфілохія передати скиту святої Анни в с. Онишківці. Матушка поспішала все це зробити ще за життя, і хотіла, щоб святині були урочисто передані до святої обителі. З благословення митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія і настоятельки ігумені Михаїли в свято Стрітення Господнього 15 лютого 2018 р. відбулася перша зустріч сестер скиту святої Анни з схимонахинею Варварою.
    17 лютого 2018 року схимонахиня Варвара, причастившись Святих Христових Таїн з рук протоієрея Лукіана, священика скита святої Анни, в присутності сестер обителі та духовних чад передала монастирю чудотворний образ Божої Матері "Отчаянных Единая Надежда", та інші келійні святині належали преподобному схіігумену Амфілохію. Через кілька годин матушка Варвара завершила свій нелегкий життєвий шлях і мирно відійшла до Господа.


    У житті кожної людини бувають періоди особливої ​​скорботи. Різні до того можуть бути причини, але душевні й сердечні страждання при цьому завжди дуже сильні.
    Людина випробує багато засобів до позбавлення від скорботи, але жодне з них не виліковує від страждань. І ось коли зникає остання надія на допомогу людську, ми звертаємося до нашої Небесної Заступниці. «Отчаянных Единая Надежда, Пресвята Богородице, не залиш нас, грішних, зціли наші хвороби душевні і тілесні.
    Спаси душі наша Царице Небесна! - просив преподобний Амфілохій і тепер нагадує нам, що тільки Вона може про нас упросити     Милосердного Господа.


    Перед іконою «Отчаянных Единая Надежда» моляться в усіх життєвих потребах, але особливо в стані глибокого смутку й печалі. Перед цим образом до Богородиці, як милостивою Пані, моляться про примноження любові. До Неї прибігають при нападах ворогів видимих ​​і невидимих. Вона здатна пом'якшити зле серце, посилає тим, хто просить терпіння в стражданнях і поневіряння, позбавляє людину від заздрості і рятує від гріха сріблолюбства. помічено,
що молитва перед цим образом допомагає швидко позбутися від алкогольної залежності та тютюнопаління. Пресвята Богородиця «Відчайдушних Єдина Надія» допомагає примножити в віруюче серце кращі християнські чесноти.


служба в церкві біля ікони
чудотворна ікона

Нет отзывов
Добавить отзыв