Святвечорів у нас два – Різдвяний і Хрещенський (Навечір՚я Різдва Христового і Навечір՚я Богоявлення).

Різдвяний та Хрещенський святвечори є дуже схожими за богослужінням, адже до другої половини ІV століття святкування Різдва Христового і Богоявлення на Сході звершувалося в один день. А потім святкування події Різдва Христового було виокремлене і перенесене на інший день з метою підкреслити значення народження по плоті Сина Божого.

Ці святвечори схожі не лише за богослужіннями, а й за традиціями: віряни дотримуються посту, після богослужіння збираються усією родиною на святу вечерю, неодмінним атрибутом якої є кутя.

Але Навечір՚я Богоявлення має унікальну особливість: в цей день, після Божественної літургії, священнослужителі звершують особливий Чин великого водосвяття. За церковним уставом, цей чин звершується лише двічі на рік з нагоди Хрещення Господнього: у Хрещенський святвечір і в сам день свята Богоявлення.

Ця освячена під час виголошення особливих молитов вода зветься агіасмою – великою святинею, хрещенською, або богоявленською святою водою. Вона є носієм благодаті Божої та вшановуються і вживається відповідно. Повернувшись із храму, вірні окроплюють святою водою власні оселі та рідних, споживають її з вірою на зцілення душевних і тілесних хвороб.

В Скиті Святої Анни – Навечір’я Богоявлення – 18 січня. А 19-го вже святкують Богоявлення (свято Водохреща). 

Звертаємо Вашу увагу, що Скит Святої Анни залишився на традиційному календарі і тому якщо Ви раптом приїхали окунатися 6-го січня, бо в єдиному телемарафоні сказали, що Водохреща перенесли, то ми Вас “вітаємо”. Ні держава, ні телевізор не встановлюють розклад свят в Церкві Христовій. Бо згідно з чинним законодавством Церква відокремлена від держави. 6-го січня саме на цьому Джерелі Святої Анни – вода не є агіасмою. 

Замовити поїздку на саме на Свято Водохреща – Ви можете у паломницької служби – інформація за посиланням

А Єрусалимська Церква встановила традицію на Богоявлення звершувати урочистий хід на річку Йордан і освячувати воду там – на спомин про подію Хрещення Спасителя.

Тому нині ми звершуємо Велике водосвяття двічі. Але вся освячена вода в ці дні є агіасмою, великою святинею. Нехай вона допомагає нам у нашому очищенні, оновленні та освяченні, щоб отримати благословення Господнє у цьому житті та осягнули блаженне життя у вічності!

5/5 - (1 vote)
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі